Ekonomi

Fındık Fiyatları Yükseliyor: Bir Ceviz 4 Lira

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’nin Kadirli ilçesindeki semt pazarında fındık satan Mustafa Başlı, fındık fiyatlarının geçen yıla göre astronomik düzeyde arttığını belirtti. Bir cevizin 4 liraya geldiğini belirten Başlı, “Maalesef bu seneki gibi astronomik fiyatlar yok. Geçen sene 60 liraya, 70 liraya sattığımız ceviz bu sene 150-170 lira. O ceviz 4 liraya geliyor. Ceviz 4 liraya geliyor, bu vatandaş onu nasıl alacak?” .

Yıllardır Kadirli ilçesindeki semt pazarında fındık satışı yapan Mustafa Başlı, bu yıl fiyatların astronomik düzeyde arttığını söyledi.

BİR CEVİZ 4 TL

Mustafa Başlı şunları söyledi:

“Yıllardır Kadirli’nin bu semt pazarlarında kuruyemiş işi yapıyorum. Bu seneki gibi astronomik fiyatlar maalesef yok. Geçen sene 60 liraya, 70 liraya sattığımız ceviz bu sene 150-170 lira. O ceviz 4 lira alıyor. Ceviz 4 lira alıyorsa bu vatandaş nasıl alacak? Kayısının toptan kilosu 250 lira. Yani fiyatı pahalı. Ceviz 24 gram geliyor. 170 lira kilosu 4 lira. milletin alım gücü yok. Allah yardımcımız olsun. Vatandaşlar değerle izliyor. Geçen sene günde 100 kilo ceviz satıyorduk. Şimdi 8-10 kilo satarsak şükrediyoruz.”

“ALTAYI DÜŞÜNMELİLER”

Pazar alışverişine gelen bir vatandaş, “Sayın hemşehrim. 4 lira, 5 lira veriyorlar. Onlar ayda 80-90 bin milletvekili alıyor, bizim yok. Ne yapacağız? Alt sınıfları düşünsünler” dedi. ağabey, gücüm yetmiyor, vazgeçtim.”

gelendostajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu