Ekonomi

TİSK’ten Asgari Ücret Tespit Komisyonu huzurunda yapılan açıklama: Bayram tatilinden önce bu süreci tamamlamak istiyoruz

Milyonları ilgilendiren asgari fiyat için pazarlık süreci yarın başlıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı; İşçi kesimini temsilen TÜRK-İŞ ve işveren kesimini temsilen Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) katılacak. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Özgür Burak Akkol, yarın gerçekleşecek kritik toplantı öncesi asgari ücretle ilgili açıklamalarda bulundu.

“TİSK’İN DURUMU AÇIK”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ı ziyaretinin ardından konuşan Akkol, “Çalışanlar ve patronlar açısından gelecek bahislerini konuştuk. Çok verimli bir toplantı oldu. Kendisine ve ekibine hayırlı olsun. Yarın heyet toplantıdır.çok güzide bir toplantıdır.çok demokratik çalışır.komisyon.yarın çalışmalarını da bekliyor olacağız.TİSK’in duruşu belli.

“BAYRAM TATİLİNE GİRMEDEN İŞLEMLERİ TAMAMLAMAK İSTİYORUZ”

Kamuoyunda taban fiyatın güncelleneceği yönünde bir beklenti var. masaya getireceğiz. TİSK, sosyal diyaloğa büyük önem vermektedir. Başta TÜRK-İŞ olmak üzere personel departmanının tüm üyeleriyle istişare halindeyiz. Bayram tatili öncesi bu süreci tamamlamak istiyoruz.

haberuzunkopru.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu