Haber

Rize’de AKP afişleri asılırken, CHP pankartları kaldırıldı

GENÇAĞA KARAFAZLI

Duruma tepki gösteren CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 Mayıs’ta düzenleyeceği Rize mitingi öncesi AKP afişlerinin yerine CHP’nin astığı tüm afişlerin kaldırıldığını bildirdi. Kimsenin siyaset yapmasını istemiyorlar” dedi. CHP Rize Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Diler, “AKP, Rize’de devlet gücünü kullanıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin düzenleyeceği mitinge katılmak üzere 3 Mayıs 2023’te memleketi Rize’ye gelecek. CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu ve CHP Rize Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Diler, CHP’nin Rize merkeze astığı tüm afişlerin Erdoğan’ın ziyareti öncesi kaldırıldığını belirterek duruma tepki gösterdi. Topaloğlu, AKP afişlerinin asıldığı sırada trafik polislerinin Rize-Gürcistan karayolunu trafiğe kapattığını belirtti.

“‘Kaza oldu’ NEDENİYLE POLİS YOLU KAÇIRDI AKP’NİN AFİŞLERİ ASILIYOR”

CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu konuyla ilgili şunları söyledi:

“Seçim sürecinde yaptığımız çalışmalarda pankartlarımızı astık, astığımız yerlere pankartlarımız kaldırıldı, AKP’nin pankartları asıldı. Polis grupları yolları kesip ‘kaza oldu’ tabelaları astı. Bunun siyasi olarak etik olmadığını düşünüyoruz.Afişlerimizin hukuk çerçevesinde düzeltilmesini ve afiş astığımız yerlerde diğer partilerin afişleri korunduğu gibi afişlerimizin de korunmasını talep ediyoruz.

“İktidar, KENDİ KENDİLERİNDEN BAŞKA KİMSENİN RİZE’DE SİYASET YAPMASINI İSTEMİYOR”

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Rize’ye geldiğinde de aynı olaylar yaşandı. Demek ki birileri Rize’de AKP’den başka partilerin siyaset yapmasını istemiyor. Devletin, kamu kurumlarının, belediyenin, polisin bütün imkanlarını seferber ettiklerini ya takviye etmeleri için baskı yaptıklarını ya da bir şekilde vazgeçilmez kıldıklarını düşünüyoruz.”

“AKP DEVLET GÜCÜNÜ KULLANIYOR”

CHP Rize Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Diler şunları söyledi:

“Bugün onlarla aslında karşılaşmıyoruz, geçmiş seçimlerde pankartların, bayrakların kaldırılmasının birebir aynısını yaşadık. Viyadüğün üzerine afiş astık, bizim afişimiz kaldırıldı ve ertesi gün AKP’nin afişleri asıldı. •Siyasi etik kuralların dışında bir olaydır.AKP’nin devlet gücünü kullanarak bazı şeyleri devralması bizi üzmektedir.Ancak 14 Mayıs’tan itibaren tüm Türkiye’de barış huzur ve saygı olacaktır. bütün siyasi partiler nezdinde saygı olacak ve bunu bütün Türkiye’ye benimseteceğiz iktidar devlerin imkanlarını kullanarak bazı şeyleri başaramayacak. Elbet pankart kesildi, afişler indirildi, emek hırsızlığıdır.

“12 AY SAHADA KALIYORUZ, STANDIMIZ KALDIRILIYOR”

Arkadaşlarımız tarlalara afiş asarken bunların devlet eliyle kaldırılması zaten kötü bir durum. AKP’nin kervanı 12 aydır Memişağa Parkı’nda dururken arkadaşlarımızla stant açmaya gittiğimizde başımıza beş altı polis göndererek stantları kaldırmak istediler. Bu, devlet gücünün hükümetin elinde kullanılmasıdır. Kimsenin kimseye karışmadığı, tüm siyasi partilerin birbirine saygı duyduğu sakin bir ortamda bir ortam yaratmaya çalışıyoruz ve bu ortamda çalışmalarımıza devam ediyoruz. İktidarlardan bire bir duyarlılık bekliyoruz.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

cayeli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu