Haber

Kocaeli’de AK Partili kadınlardan depremzedelere mutfak seti desteği

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından başlatılan “Sıcak Sofralar Yeniden Kurulsun Mutfak Takımı Kampanyası”na Kocaeli İl Kadın Kolları üyeleri takviye kuvvet verdi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenenler için başlatılan kampanya kapsamında hazırlanan 1041 koli mutfak setinin yüklü olduğu yardım tırı, İzmit’teki eski Interteks Fuar Alanı’ndan Kahramanmaraş’a uğurlandı.

AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, depremlerin olduğu günden itibaren teşkilat olarak bölgede bulunduklarını söyledi.

Çadır ve konteyner kentleri ziyaret ederek depremzedelere destek olduklarını ifade eden Özdemir, Kocaeli’ye gelen misafirlerle de ilgilendiklerini kaydetti.

Kampanya kapsamında il, ilçe ve mahalle teşkilatlarıyla 1041 adet mutfak seti kutusu hazırladıklarını belirten Özdemir, “Her şeyi düşündük önümüzde ramazan ayı var. Çatal, kaşık gibi malzemeleri koymaya çalıştık. bıçaklar, tencereler, tavalar, sofra örtüleri yani bir evde ihtiyaç duyulan ne varsa kutularımızda.” dedi.

Yarın ilçe muhtarları ve il yönetimiyle birlikte Kahramanmaraş’ta çadır ve konteyner kentlerde kalan depremzedelere mutfak setlerini vereceklerini belirten Özdemir, birlik ve beraberlik içinde yaraları sarmayı hedeflediklerini kaydetti.

haber-uzumlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu