Haber

İnegöl’den Örnek Dayanışma: Kardeş Ev Projesi Lansmanını Yaptı

İnegöl Belediyesi, kentteki STK’lar ve siyasi partilerin iş birliğiyle örnek bir kampanya başlatıldı. Sallanan bölgede vatandaşlar için ‘Kardeş Ev’ projesine başlanıldığı açıklandı.

Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketinin ardından İnegöl, ilk andan itibaren işbirliği ve dayanışma örneği göstererek bölgeye yardım eli uzatmış, örnek bir kampanyanın başlamasını sağlamıştı. İnegöl Belediyesi sorumluluğunda İnegöl Resmi ve Sivil Toplum Platformu adıyla AFAD öncülüğünde “Kardeş Ev” kampanyası başlatıldı.

DESTEK OLMAK İSTEYEN KAYIT OLSUN

Deprem bölgesinde binlerce evin yıkılması ve binlercesinin de hasar görmesi nedeniyle sokakta kalan depremzedeler için özel kampanya başlatıldı. Bölgeden tahliyeler başladığı için depremzedelerin kış kuralları sona erene kadar istekli vatandaşların eşyalı veya eşyasız konutlarında misafir edilmesinin değerli bir analiz olacağı belirtildi.

Bu fikirle başlatılan “Kardeş Ev” kampanyasında; “Eşyalı ve eşyasız bir evim var ve bir aileyi ağırlayabilirim. Ya da “Evim yok ama misafir ailenin kirasını karşılayabiliyorum” diyenlerin https://forms.gle/oZrkjGswYnZKn6iu6 linkinden veya 153 Analiz Merkezini arayarak kayıt yaptırmaları istendi.

DESTEKLEYEN KURUMLAR, SİYASİ PARTİ VE STK’LAR

Öte yandan kampanyaya destek veren kurum, kuruluş, siyasi parti ve STK’lar da açıklandı. Buna göre; İnegöl Belediyesi, AFAD, İHH, Kızılay, İTSO, MÜSİAD, İNDAK, İlim Yayma Derneği, Ensar Vakfı, Beşir Derneği, İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, AK Parti, CHP, MHP, GÜZEL Parti İnegöl İlçe Başkanlığı, İnegöl Kültür Vakfı, AHİD , İHMED, Memur-Sen, KESK, Türkiye Kamu-Sen, Hak-İş, Türk-İş, Tekdüzelik Hareketi ve İnegöl Kent Konseyi, “Kardeş Ev” kampanyası yürütülecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu