Haber

HKP seçime girecek mi? HKP 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine girecek mi?

14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle arama motorlarında pek çok farklı konu sorgulanıyor. Bu seçimde 5 yıl görev yapacak cumhurbaşkanı ve yeni milletvekilleri belirlenecek. 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri hakkında HKP seçime girecek mi? Sorusu en çok merak edilen soruların ortasında yerini aldı. Peki CHP seçime girecek mi? HKP 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine girecek mi?

HKP SEÇİME GİRECEK Mİ?

Yasal bir itiraz olmamasına rağmen 2015 yılından bu yana seçimlere katılmalarının engellendiğini iddia eden Halk Kurtuluş Partisi (HKP), 2023’te yapılması planlanan seçimlere sıfırdan başlamak için gerekli organizasyonu tamamladıklarını açıkladı. ve bir kez daha seçimlere girme yeterliliğini elde etmek.

Halk Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Lideri Nurullah Efe Ankut, seçimlerin Amerikan devşirme, Amerikan uşakları ve Amerikan kuklalarından oluşan emperyalist cephe ile anti-emperyalizm cephesinin, aşırı sağdan Türkiye’ye kadar tam ortasında olacağını söyledi. en soldaki

Anti-emperyalizm cephesinde olduklarını anlatan Ankut, şunları kaydetti:

“Yalnızca biz varız, TÜFE. Halkımızı ve vatanımızı düşünen ve savunan biziz. Yalnızız, yalnızız. Düşmanımız ABD emperyalistleri ve onların yerli işbirlikçileridir. 1967’den beri izliyoruz. Emperyalist iç ve dış düşman cephesini gözümüzü ayırmadan gözetledik ve ona karşı savaştık.Tüm imkan ve gücümüzle savaştık ve savaştık.Bugün de aynı şekilde savaşmaya devam ediyoruz.Dürüst ve gerçek devrimciliğin ilk kuralı, Türkiye’de vatanseverlik ve halk sevgisi, bu düşman cephesini bizim gibi görüp kavramak ve ona karşı savaşta mevzi almaktır.

14 Mayıs’ta oy Anti-emperyalist halk kurtuluş savaşçılarının cephesi ile emperyalizmin, onun NATO’sunun ve Türkiye’deki uşaklarının, piyonlarının ve kuklalarının satılmış cephesi arasında bir seçim olacaktır. Zafere ulaşana kadar insanlık düşmanı ABD haydutu ve onun yerel işbirlikçilerine karşı savaşımız devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu