Haber

Fransa’da Kuraklık Nedeniyle Özel Yüzme Havuzlarına Satış Yasağı

Fransa Ekolojik Geçiş ve Bölgesel Uyum Bakanı Christophe Bechu, Doğu Pireneler eyaletinde özel yüzme havuzlarına satış yasağı uygulanacağını duyurdu.

Fransız RTL radyosuna konuk olan Bechu, Doğu Pireneler eyaletinin birkaç gün içinde kuraklık açısından kriz düzeyine geleceğine dikkat çekerek, bu kentte bir süredir gerçek anlamda yağmurlu bir gün yaşanmadığını söyledi. yıl.

Ülkedeki yeraltı sularının yüzde 75’inin dönem için normalin altında olduğuna işaret eden Bechu, “Krizdeysek çok basit, içme suyu dışında her şey yasak” dedi. söz konusu.

Kısıtlamaların yer altı sularının seviyesine göre belirlendiğini anlatan Bechu, 20 ilde su kısıtlaması olduğunu söyledi.

Kuraklık açısından kriz seviyesinde olan Bouches-du-Rhone, Var ve Gard illerinde bahçe sulaması ve yüzme havuzlarının doldurulmasının yasak olduğunu, oto yıkamaların kapatıldığını kaydeden Bechu, satış yasağı getirileceğini bildirdi. Doğu Pireneler’deki bahçelerdeki özel yüzme havuzlarına yerleştirildi.

İklim değişikliğinin ve sonuçlarının artık yaşanmaya başladığına işaret eden Bechu, “İsrafla mücadele mantığına girebilmek için bolluk kültüründen çıkmalıyız” dedi. söz konusu.

Christophe Bechu, Fransızların günde ortalama 150 litre içme suyu kullandıklarını sözlerine ekledi.

merkezefendiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu