Teknoloji

Eski God of War Sanat Yönetmeni, Büyük Proje İçin Netflix’e Katılıyor

 
Netflix, eski God of War Sanat Yönetmenini büyük bir çok platformlu oyun projesi için güney Kaliforniya’daki yeni oyun stüdyosuna aldı. Santa Monica grubunun bir parçası olan Raf Grassetti, bu ayın başlarında Sony’den 10 yıl sonra ayrıldığını duyurmuştu.
 
Yeni bir büyük yapım geliyor
 
 
 
Eski Overwatch yönetici yapımcısı Chacko Sonny liderliğindeki Netflix stüdyosuna katılan Raf Grassetti, şu anda büyük ölçekli (AAA) bir oyun üzerinde çalışıyor. Geçen ay Microsoft’tan ayrılan Halo stüdyosunun kreatif direktörü Joseph Staten ve daha önce Gears 5’te baş programcı olan teknoloji direktörü Jerry Edsall bu stüdyoda. Bütün bu isimler şu anda birlikte çalışıyor.
 
Grassetti geçtiğimiz günlerde ekibe katıldığını duyuran bir gönderi paylaşmıştı. Bu gönderide şunları söyledi: “Yeni bir orijinal IP (AAA) üzerinde çalışmak için Netflix’e katıldığımı duyurmaktan memnuniyet duyuyorum. Şu anda bu projede Joseph Staten, Jerry Edsall ve Chacko Sonny ile çalışıyorum.”
 
Öte yandan Netflix Mart ayında bu yıl 40 oyun daha çıkarmayı planladığını duyurmuştu. Bu oyunların birçok platformda yer alması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu