Yaşam

Diva’ya ‘Elmas Plaket’ verildi!

İSTANBUL (İGFA) –2013 yılında yayın hayatına başlayan OnurAkayMedya, 10. yılını başarılı sanatçı ve gazetecileri 5. kez ve 10. yılında “Altın” ödüllerle ödüllendirerek kutladı.

Kültür sanat ödülleri komitesi başkanlığını usta sanatçı ve öğretim görevlisi Nilgün Acar Onat, basın, medya ve dergi ödülleri komitesi başkanlığını ise ünlü yapımcı ve dergi yorumcusu Erol Köse yaptı.

İlgili Makaleler

Türk sanat müziğinin Türkiye’deki “Oscar Ödülleri” olarak kabul edilen Yılın 5. OnurAkayMedya Dijital Altın Ödülleri’nde Diva Bülent Ersoy “Müzeyyen Senar Büyük Ödülü”ne layık görüldü.

Birbirinden değerli sanatçılar, şairler, besteciler, oyuncular, gazeteciler, yazarlar ve değerli hocalardan oluşan heyet Diva’yı Elmas Plaket ile ödüllendirdi.

Ersoy, Türkiye’de “Elmas Plak” alan ilk sanatçı oldu. “Dalida” lakaplı ve Fransız müziğinin divası olarak tanımlanan Iolanda Cristina Gigliotti, dünyada “Diamond Plak” ödülüne layık görülen ilk sanatçı olarak biliniyor.

GÖNÜL YAZARINA UZUN KALICI ONUR ÖDÜLÜ!

Alanında başarılı sanatçılara “Altın Plak” ve “Altın Mikrofon” gibi nostaljik ödüllerin verildiği OnurAkayMedya Ödülleri’nde, Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne layık görülen usta sanatçı Gönül Yazar’a da “Altın Plak” verildi. ”.

Altın Mikrofon’a layık görülen opera sanatçısı Murat Karahan “Yılın Sanatçısı”, Altın Oscar’a layık görülen İlhan Şen ise “Yılın Erkek Oyuncusu” seçildi.

“Prof. Türkiye’de ilk kez “Alâeddin Yavaşça Sanat Ödülü” Dr.

Beste bölümünde ünlü müziğin bestecisi Bilge Özgen, vokal bölümünde usta sanatçılar Meral Uğurlu ve Münip Utandı ödüle layık görüldü. “Şef Süheyla Altmışdört Büyük Ödülü”nü, halen hayatta olan “Öğretmenlerin Hocası” ünvanına sahip Şef Süheyla Altmışdört başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu emekli şefleri Seçkin Ergün, Fatih Salgar belirledi. ve şimdiki şef Mehmet Güntekin’e Altın Baton verildi. . “Cemal Safi Şiir Ödülü” şair Vural Şahin’e, “6 Aralık Türk Sanat Müziği Günü Özel Ödülü” ise İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi ve Türk Sanat Müziği sanatçısı Gülşah Sönmez’e verildi.

Türk sanat müziği sanatçısı Murat Seçkin’in yorumladığı, şair Hüseyin Balkancı’nın sözleri ve bestesi TRT sanatçısı Cengizhan Sönmez’in “Bir Yudum Sevmedin mi? Şarkı “Yılın Şarkısı” seçildi.

Pandemi dönemi öncesinde 4 kez görkemli törenlerle verilen ödüller, bu yıl yaşanan Kahramanmaraş depremleri nedeniyle dijital ortamda ve törensiz sahiplerine verildi. Tören ve ödül yapım giderleri sponsor firma tarafından depremzedelere yardım amaçlı gönderilmiştir.

Ayrıca kurul tarafından belirlenen ve “Altın Plak” kazanan sanatçıların albümlerinde yer alan klipsiz 3 parçaya da OnurAkayMedya ödüllerinin ana sponsoru Zeki Sincar tarafından ücretsiz olarak kliplendirileceği duyuruldu. yapımcılığını üstlenecek ve Türk sanat müziğine katkı sağlamak amacıyla sanatçılara sunulacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu