Haber

CHP, İstanbul’un o ilçeleri için DEM ile pazarlık yapıyor!

  • HABER7

AK Parti ve MHP İstanbul’un tüm ilçeleri için adaylarını açıklarken, CHP’deki çıkmaz devam ediyor.

O İLÇELERİ HALA AÇIKLAYAMADILAR

CHP’li” Kale“olarak görüyor Kadıköy, Şişli, BakırköyVe Beşiktaş gibi ilçelerde henüz aday belirlenmedi. İttifak arayışlarını sürdüren CHP’nin bu ilçelerdeki adaylarını açıklayamamasının nedeni İBB Lideridir. Ekrem İmamoğlu Faktörün etkili olduğu belirtiliyor. Kadıköy, Şişli, Bakırköy, Beşiktaş’ta belediye başkan adayları İmamoğlu ile görüşmek için kuyrukta bekliyorlardı.konuşuluyor.

CHP genel merkezinde mevcut belediye başkanlarının, seçimi kazanma ihtimalinin oldukça yüksek değerlendirildiği ilçelerde görevlerine devam etmek istedikleri belirtiliyor.

İKİ BÖLGEDE DEM İLE PAZARLIK YAPILIYOR

2019 yerel seçimlerinde HDP’nin desteğiyle kazanıldı Esenyurtyine ilçede HDP/DEM Partisiİttifak arayışlarının devam ettiği iddia ediliyor. MaltepeDEM Partisi’nin ittifak teklifine yanıt beklenirken ilçede tek taraflı aday belirlenmediği kaydedildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, 13 Aralık 2023’te Halkın Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Genel Merkezini ziyaret ederek Eş Genel Başkanlar Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan ile görüştü.

Daha sonra CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 11 Ocak’ta DEM Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret ederek Eşbaşkanlarla görüştü. Tülay HatimoğullarıVe Tuncer Bakırhan İle buluştu. Ziyaretin ardından başkanlar ortak basın toplantısı düzenledi.


İSTANBUL’DA HALA SESSİZLER

Daha önce 81 ilde aday çıkaracağını açıklayan HDP/DEM Partisi, Ankara Büyükşehir Belediyesi Seçim için aday ortaya koymasına rağmen henüz İstanbul’a bir atak yapmadı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi için aday açıklamayan ve ucunu açık bırakan DEM Partisi’nin bu durumu pazarlık kozu olarak kullandığı söyleniyor.

_________

MÜZAKERE KONULARI PKK ÖCALAN’I TEMİZLEDİ!

DEM Partili Tayip Temel, terör örgütü PKK’nın yayın organı Medya Haber TV’de katıldığı programda şunları itiraf etti: “CHP ile yaptığımız toplantıda ana gündemimiz Kürt meselesi ve Öcalan’dı.”

_________

ULUSLARARASI MARŞ ALERJİK ORTAK ADAYI

CHP ve DEM Parti ittifakının Mersin Akdeniz ilçesinde ortak belediye başkan adayı ilan ettiği Nuriye Arslan, şunları söyledi: İstiklal Marşı’nı söylememe gerek yokSözleriyle tepki çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu