Haber

Altılar Masasında Başkan Adayı İçin Kritik Tarih: 26 Ocak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim tarihi için 14 Mayıs’ı göstermesinin ardından Altı Masa seçim çalışmalarına hız verdi. Merakla beklenen cumhurbaşkanı adayı için 26 Ocak Perşembe günü değerli bir görüşme yapılacak. UYGUN Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü, “İlk kez yoğun ve kapsamlı bir şekilde cumhurbaşkanı adayı üzerinde durulacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimle ilgili en net açıklamayı Bursa’da katıldığı Gençlik Buluşması’nda yaptı. Erdoğan, seçim tarihiyle ilgili olarak resmi olarak 14 Mayıs’ı işaret ederek, “Cumhurbaşkanı olarak bu yetkiyi 10 Mart’ta kullanacağız, ondan sonra 60 günlük süre var” dedi.

14 Mayıs tarihi net bir şekilde tartışılmaya başladıktan sonra muhalefet bu tarihi kabul etti. Şimdi Altı Masa’nın Başkan adayının kim olacağına karar verme zamanı.

Son olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın temel atma töreninde Kemal Kılıçdaroğlu’na “Onu cumhurbaşkanı olarak onurlandırmanızı dileriz” cümlesiyle Kılıçdaroğlu’nun muhalefetin en güçlü adayı olduğu ortaya çıktı ama artık kesin bir şey yok. karar.

Herkes bu kararın ne zaman açıklanacağını beklerken 26 Ocak’ta yapılacak Altı Masa Toplantısı büyük önem taşıyor.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Uygun Parti’nin ev sahipliğinde 26 Ocak’ta yapılacak toplantıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Perşembe günü İYİ Parti’nin ev sahipliğinde önemli bir toplantı olacak. Bu toplantı, cumhurbaşkanı adayının ilk kez bu kadar yoğun ve kapsamlı bir şekilde üzerinde durulacağı bir toplantı olacak. İçeriği hakkında herhangi bir detay vermem elbette şu an için mümkün değil. İYİ Parti olarak 13’üncü cumhurbaşkanının bu tabloyla belirlenecek aday olmasını büyük bir sorumluluk duygusuyla istiyor ve arzuluyoruz ve bunun için yoğun çaba harcıyoruz.”

dazkirihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu